Türklerin de Kullandığı Bitcoin Borsasında Sorun!

Önde gelen Bitcoin borsası Coinbase, bugün bir teknik sorun yaşadığını açıkladı. Kripto para borsası, daha sonra sorunu çalışmalar neticesinde çözdüğünü duyurdu.

Dev Bitcoin borsası teknik bir sorun yaşandığını duyurdu

Coinbase destek ekibi Twitter’da yaptığı açıklamada, kullanıcıların hem Coinbase web sitesinde hem de mobil uygulamasında oturum açarken, işlem başlatırken ve Earn sayfasına erişirken aralıklı arızalarla karşılaştığını duyurdu. Bitcoin borsası, destek ekibinin bu teknik sorunları çözmek için aktif olarak çalıştığını açıkladı. Ayrıca, mümkün olan en kısa sürede güncellemeler sağlayacağına söz verdi. Ancak, bu teknik zorlukların kesin nedeni belirsizliğini koruyor.

Coinbase yaptığı açıklamada, “Müşterilerin oturum açarken, işlem başlatırken ve http://Coinbase.com ve Mobil Uygulamada Earn sayfasını görüntülerken aralıklı hatalar gördüğü bir sorunu araştırıyoruz. En kısa sürede burada bir güncelleme yayınlayacağız,” dedi.

Coinbase, sorunu çözdüğünü açıkladı

Bu arada, açıklamaya kullanıcılar feedback yaptı. Bu bağlamda Ricky adlı bir kullanıcı, “Ayrıca dönüşümler mobil cihazlarda çalışmıyor” dedi. Bitcoin borsası, kullanıcıya cevap olarak, “Merhaba Ricky, gecikme için özür dileriz. Bu konuyu dikkatimize sunduğunuz için teşekkür ederiz. Sistemlerimizde sorunlar yaşanıyor ve olay aktif olarak araştırılıyor.” cevabını verdi.

Kısa süre sonra Coinbase, “Ekiplerimiz temel nedeni tespit etti. Bir düzeltme üzerinde çalışıyoruz. Bu sorunlar çözüldüğünde sizi bilgilendireceğiz. Sabrınız için teşekkür ederiz!,” açıklamasını yaptı. Son gelişmede borsa, sorunu resmi olarak çözdüğün duyurdu. Müşterilerinin artık arıza yaşamaması gerektiğini belirtti. Ayrıca, kullanıcılardan özür diledi.

SEC’in Coinbase’den can sıkan istekleri!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Coinbase’den borsaya dava açmadan önce Bitcoin dışındaki tüm kripto para birimlerinin alım satımını durdurmasını isteyerek, kurumun piyasanın daha geniş bir dilimi üzerinde düzenleyici otorite kurma niyetinin bir işaretini verdi. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’in bu tavsiyeyi, Nasdaq’ta listelenen şirkete karşı geçen ay bir komisyoncu olarak kayıt yaptırmadığı için yasal işlem başlatmadan önce yaptığını söyledi. SEC’in davası Coinbase’de çoğunlukla az işlem gören 13 kripto para birimini menkul kıymet olarak tanımladı. Ayrıca, bunları müşterilere sunarak borsanın düzenleyicinin yetki alanına girdiğini iddia etti.

Ancak Coinbase’in, Bitcoin hariç, sunduğu 200’den fazla token’ın her birini listeden çıkarması yönündeki önceki talebi, başkan Gary Gensler yönetimindeki SEC’in kripto endüstrisi üzerinde daha geniş bir yetki için bastırdığını gösteriyor. Armstrong, “Bize geri döndüler ve Bitcoin dışındaki her varlığın bir menkul kıymet olduğuna inanıyoruz dediler. Biz de dedik ki, bu sonuca nasıl varıyorsunuz. Çünkü bizim yasa yorumumuz bu değil. Onlar da, ‘Bunu size açıklamayacağız. Bitcoin dışındaki her varlığı listeden çıkarmanız gerekiyor’, dediler. Açıklamasını yaptı. Brian Armstrong’a göre bu talep ‘ABD’deki kripto endüstrisinin sonu’ anlamına gelecekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx