Nilperi Şahinkaya: Doğru zamanda cesur davrandım!

Nilperi Şahinkaya, BeStyle Magazine’in ocak sayısına röportaj verdi. Yakında Kanal D’de başlayacak Senden Önce dizisinde başrolü üstlenen ünül isim, “Oyunculuğu ile zirvede olan isimlerle çalışma fırsatını, iyi projelerin seninle buluşuyor olmasını biraz da şanslı olmaya yoruyor musun?” sorusunu yanıtladı.

“KENDİNE AŞIK BİRİ DEĞİLİM”

Dışarıdan şans gibi görünen her şeyin arkasında çok büyük emekler var. Öyle bir cümle var hatta, ‘Hayatın bir anda değişir ama o ana gelmek yıllar almıştır’ diye, çok doğru buluyorum. İnsan kendi şansını yıllarca attığı adımlarla yaratıyor. Ben hep disiplinli, titizlikle çalışan, en iyisini yapmak için gecesini gündüzüne katan bir oyuncu oldum. Doğru zamanda cesur davranıp, doğru zamanda geri adım atmasını bildim. Kendine âşık olmayan, aksine kendini hep eleştiren ama bu eleştiriyi gerçekçi bir yerden yapabilen, hatalarından ders çıkaran biri olmaya gayret ettim. Tüm bunların sonucunda, işinde başarılı olanlara görünür oldum. En iyiler, ne kadar popüler olduğunuza değil, işinizi ne kadar tutkuyla yaptığınıza bakar.

“TÜM REFERANS İŞLERİ ANA DİLİNDE İZLEDİM”

İyi derecede İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca bilen Nilperi Şahinkaya, bu durumun oyunculuğuna katkılarını anlattı.

Bir işi çekmeden önce, referans olarak Türkçe altyazısı olmayan yabancı işlerden örnek verilebiliyor. Bunlardan biri ‘Aynen Aynen’di. Fransız yapımı bir iş ve altyazısı yoktu. Böyle birçok durum yaşadım ve dil bilmek avantaj oldu. Tüm referans işleri ana dilinde izledim. ‘Derin Mor’ setinde görüntü yönetmenimiz Florent, Fransızdı ve benimle Fransızca konuşuyordu. Bana teklif edilen, daha Türkçe’ye çevrilmemiş bazı tiyatro oyunlarını da İngilizce okuyup, karar verme fırsatım oldu. Oynadığım ‘Kalp’ oyununu İngilizce okuyup, teklifi kabul etmiştim.

“ENERJİM STRES YAPMAKTAN GELİYOR”

Nilperi Şahinkaya, yüksek enerjisinin sırrını da açıkladı: Çalışmak, özenmek beni canlı tutuyor. ‘Enerjim stres yapmaktan geliyor’ diyebilirim. Çalışırken veya iş üzerine düşünürken tatil yapıyorum çünkü tek düşündüğüm iş oluyor. Tatile çıktığımda kendime sararım mesela, tatil daha çok yorar kısacası. O yüzden tatilde de çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx