İngiltere Futbol Federasyonu Konsey Üyesi Wasim Haq, Netanyahu’yu Hitlere benzettiği için hakkında soruşturma açılması üzerine istifa etti

İngiltere Futbol Federasyonu Konsey üyesi Wasim Haq, İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılar ile ilgili olarak ‘Adolf Hitler İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’dan gurur duyardı’ şeklindeki tweet attığı için Federasyon tarafından görevinden uzaklaştırıldıktan sonra bugün istifa etti.

Haq, açıklamaları nedeniyle Federasyon tarafından görevinden uzaklaştırılıp hakkında soruşturma açıldı.

Haq’un sosyal medya hesabında futbol federasyonu başkanı Debbie Hewitt’e yazdığı istifa mektubunu paylaşarak görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Umuyorum ki futbol, topluluklar arasındaki gerilimi hafifletmede gelecekte bir rol oynayabilir” dedi. Haq’un istifa mektubunda, “Son olaylar beni enerjiden ve umuttan yoksun bıraktı” diyerek, yaşanan ölümlerden büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Haq, “Yorumum bir politikacıya doğrudan bir eleştiri idi, bir ırk veya dini grup hakkında değildi. Bu duyguları ifade ederken tamamen yanlış kelimeleri seçtim ve bu da benim Futbol Federasyonun’daki rolümü etkiledi.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx