Gözde mekânda müşterilere feci dayak

Dinçer GÖKÇE

Olay 10 Eylül 2022’de yaşandı. Ezgi Çil ve arkadaşları, Çil’in doğum günü nedeni ile Galataport’un gözde mekânı Vandal isimli restoranda bir araya geldi. Gecenin ilerleyen saatlerinde doğum günü nedeni ile şampanya patlatıldı. Ancak, anılan grupta yer alan bir kişinin şişeyi fazla çalkalaması nedeni ile şampanya diğer masalarda oturan kişilerin de üzerine sıçradı.

OLAYLAR KÜFÜRLE BAŞLADI
Bu durum, bu kişiler ile gruptakiler arasında gerginliğe neden oldu. Bu sırada, Çil ve arkadaşlarının olduğu masaya yakın bir yerde olan Vandal’ın sahibi Ömür Olcay, gruba yönelik küfretti. Kendilerine küfredildiğini duyan Mahir Yoğurtçu ile Olcay arasında gerginlik başladı. İkilinin karşılıklı sözlü atışması kısa süre sonra itişmeye döndü.

‘BUNLARI BİRAZ HIRPALAYIN’
Mekânda badigart olarak çalışan çok sayıda kişi ise, bu sırada olaya müdahale etti. Badigartlardan birinin ifadesine göre Ömür Olcay, kendilerine “Bunları biraz hırpalayın” talimatı verdi. Bu talimat sonrası mekânda işler daha da karıştı.

HEM İÇERİDE HEM DIŞARIDA DARP EDİLDİ
Grupta bulunan kişilerden Mahir Yoğurtçu, mekânın giriş katına indirildi. Burada feci bir şekilde darp edilen Yoğurtçu’yu darp eden isimler arasında mekânın sahibi Ömür Olcay da yer aldı. Başına ve gözüne tekme darbeleri alan Yoğurtçu, mekânın dışına çıksa da bu kişilerin elinden kurtulamadı. Galataport AVM’nin içinde bir kez daha yakalanan Yoğurtçu bir kez daha feci bir biçimde darp edildi.

OLAYDAN SONRA 4 KİŞİ TUTUKLANDI
Olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında Vandal’ın sahibi Ömür Olcay’ın yanı sıra badigartlar Ayhan Okur, Emircan Kaygusuz ve Âdem Keskin tutuklandı. Cihan Yıldızdöken, İlhan Okur, Mert Turan, Murat Koçar, Peyman Mutalimov, Rahman Galomdarlı, İbrahim Halil Karadağ, Tolga Yılmaz ve Fatih Akçay ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

‘PATRON DA DARP ETTİ’ İFADESİ
Bu kişiler hakkında “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “darp ve “tehdit” suçlarından dava açıldı. Sanıklardan Ayhan Okur verdiği ifadede, Yoğurtçu’yu darp eden isimler arasında Ömür Olcay’ın da yer aldığını ifade etti.

‘ALT KATA İNDİRİN’ TALİMATI
Okur ifadesinde, Mahir Yoğurtçu’nun alt katta darp edilmesi talimatını Olcay’ın verdiğini ifade ederek “Diğer çalışan arkadaşlar Mahir’i en alt katta bulunan bölüme indirdiler. Burada Ömür Olcay şahsa vurdu. Dışarıda da vurdu. Bu kişinin kafasını yere kimin vurduğunu görmedim” dedi.

‘TAŞKINLIK ÇIKARDILAR’ SAVUNMASI
İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada savunmaları alınan sanıklar ise, suçlamaları kabul etmedi. Sanıklar, Mahir Yoğurtçu ve arkadaşlarının mekânda taşkınlık çıkardıklarını öne sürdü. Vandal’ın sahibi ve beraberindeki 3 kişi geçen 1 Şubat’ta görülen duruşma sonrası serbest bırakıldı. Davanın bir sonraki duruşması önümüzdeki ağustos ayında görülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx