ECE Türkiye ve Ağaoğlu Şirketler Grubu arasında stratejik iş birliği

42 yıldır inşaat, turizm ve enerji sektörlerinde yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin en önemli yatırım gruplarından bir haline gelen Ağaoğlu Şirketler Grubu ile alışveriş merkezi yönetimi, proje geliştirme, kiralama, mimari ve konsept planlama, bütçeleme ile finansal ve hukuki hizmetlerin tümünü aynı çatı altında sunan ECE Türkiye arasında stratejik bir iş birliğine imza atıldı. 

 Ağaoğlu yatırımıyla İstanbul’un yükselen değeri Çekmeköy’de 2024 yılının dördüncü çeyreğinde faaliyete geçecek olan Ağaoğlu ÇekmeköyPark AVM’nin konsept optimizasyonu, kiralama ve uzun dönemli yönetimini ECE Türkiye üstlendi.

Türkiye’nin önde gelen yatırım gruplarından biri olan Ağaoğlu Şirketler Grubu ile alışveriş merkezlerinin yönetimi alanında Avrupa sektör lideri Alman ECE Marketplaces’in iştiraki ECE Türkiye arasında önemli bir iş birliğine imza atıldı. ECE Türkiye, bu iş birliğiyle Ağaoğlu ÇekmeköyPark karma projesi bünyesinde yer alan alışveriş merkezinin yönetimini üstlendi. Projenin uzun dönemli yönetiminin yanı sıra konsept optimizasyonu ve kiralama operasyonlarını da yürütecek olan ECE Türkiye,  güncel ve rekabetçi küresel eğilimlerin ışığında uluslararası uzmanlığını bu kez İstanbul’un yükselen değeri Çekmeköy’de ortaya koyacak. Ağaoğlu ÇekmeköyPark AVM’nin 2024’ün dördüncü çeyreğinde kapılarını açması planlanıyor.

7 milyar TL yatırım değeri ile hayata geçirilen karma kullanımlı projenin AVM bacağında 25 bin metrekarelik kiralanabilir alanda 100’den fazla mağaza yer alacak. Alışveriş merkezi dışında 13 blokta yer alan 738 rezidanstan oluşan proje, modern yaşamın tüm gereksinimlerine uygun olarak tasarlandı. Ağaoğlu ÇekmeköyPark, özgün mimarisi, yeşil alanları, geniş yürüyüş aksları, içerisinde barındıracağı zengin gastronomi ve perakende konseptleri, tematik alanları ve cadde mağazaları ile Çekmeköy’de benzersiz bir yaşam deneyimi sunmayı hedefliyor. 15 dakikalık çekim alanında sayıları her geçen gün artan orta ve üst gelir grubuna mensup 600 bini aşkın nüfusun yaşadığı karma kullanımlı proje, otoyol ve metro bağlantıları ile kolayca ulaşılabilir bir lokasyonda yer alıyor. Alışveriş merkezinin 555 araçlık bir otoparkı da bulunuyor. 

ECE Türkiye’nin profesyonelliğine ve performansına güveniyoruz

Proje hakkında konuşan, Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Burak Kutluğ, “Ağaoğlu ÇekmeköyPark karma kullanımlı projemizin konut kısmında yaşam hali hazırda başladı. İnşaatı devam eden AVM’mizin de açılmasıyla projemiz, konut sayısının yüksek olduğu bir yerleşim alanı olan Çekmeköy’de barındırdığı fonksiyonlar ve konseptiyle rakipleri arasından sıyrılacaktır. AVM’mizin kiralamasını ve uzun dönemli yönetimini, yenilikçi yaklaşımlarına, profesyonelliklerine, performanslarına ve sektörel tecrübelerine güvendiğimiz ECE Türkiye’ye emanet ediyoruz. İş birliğimizin her iki grup için de hayırlı olmasını diliyor, önümüzdeki dönemde yeni projelere birlikte imza atmayı hedefliyoruz” dedi.

“Bu proje, Ağaoğlu Şirketler Grubu ile geniş kapsamlı stratejik iş birliğimizin ilk adımı”

ECE Türkiye Eş Genel Müdürü ve COO’su Semet Yolaç Canlıel, “Son yıllarda İstanbul’un yükselen değerlerinden biri olarak öne çıkan Çekmeköy’de faaliyete geçecek Ağaoğlu ÇekmeköyPark AVM’nin şehre yeni bir soluk getireceğine, deneyimi ön plana çıkararak Anadolu yakasında yaşam tarzlarını şekillendirecek önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. ECE Türkiye ile Ağaoğlu Şirketler Grubu arasındaki daha geniş kapsamlı stratejik iş birliğinin ilk adımı olarak nitelendirdiğimiz bu operasyonumuzla birlikte 12 alışveriş merkezinde yaklaşık 600 bin metrekare kiralanabilir alanı yönetiyor hale geleceğiz. Bütüncül bakış açımız ve tecrübemizle bu önemli projeye katma değer yaratacağımıza inancımız tam” dedi.

Ağaoğlu Şirketler Grubu Hakkında

 1981 yılında faaliyetlerine Akdeniz İnşaat ile başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, bugün Türkiye’nin en önemli geliştirme ve yatırım gruplarından biri haline gelmiştir.

Ağaoğlu, gayrimenkul sektöründe bugüne kadar 40 bine yakın markalı konut, ofis ve perakende birimleri geliştirdi. Grup, gelişimini büyük bir nihai ürün gamı ile çeşitlendirerek 7 milyon m2’yi aşan projelere imzasını attı.

Grup, gayrimenkul sektörünün yanı sıra enerji ve turizm sektörlerinde de faaliyet gösteriyor. 2007 yılından bu yana aldığı lisanslarla yenilebilir enerji sektöründe de yatırımlarına devam ediyor. Enerji grubu bünyesinde geliştirilen projelerinin toplam kurulu gücü 637 MW’a ulaştı. 

Turizm grubu bünyesinde ise biri Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Uludağ’da diğeri de İstanbul’da olmak üzere iki otel bulunuyor.

ECE Türkiye Hakkında 

2000 yılında İstanbul’da kurulan ECE Türkiye, yönetmekte olduğu yaklaşık 200 alışveriş merkezi ile AVM yönetimi alanında Avrupa’nın lider hizmet sağlayıcı firmalarından biri olan Alman ECE Marketplaces’e bağlı bir şirkettir. Bir yatırım ve tam kapsamlı hizmet firması olan ECE Türkiye; alışveriş merkezlerinin geliştirilmesi ile ilgili mimari ve konsept planlama, proje yönetimi, kiralama, AVM ve mülk yönetimi, bütçeleme ile finansal ve hukuki hizmetlerin tümünü tek elden sunmaktadır. Firma, bununla birlikte alışveriş merkezlerini bir platform olarak görmekte ve ortak çalışma alanları, sağlık ve kültür merkezleri, yeme-içme ve eğlence alanları veya marka showroom’ları gibi alışveriş harici branş ve fonksiyonları da entegre ederek bu kompleks yapıların çekim gücünü artırmaktadır. Türkiye’nin en prestijli alışveriş merkezlerinden olan İstanbul’daki MIPIM Ödülü sahibi Marmara Park, Aqua Florya, Palladium Ataşehir ve Beylikdüzü Migros Alışveriş Merkezi, Eskişehir’deki Espark, Afyonkarahisar’daki Park Afyon, Bursa’daki Sur Yapı Marka ile Antalya’daki TerraCity ve Antalya Migros Alışveriş Merkezi, ECE Türkiye tarafından başarıyla yönetilmektedir. ECE Türkiye’nin konsept planlaması, kiralaması ve açılışları sonrası uzun dönemli yönetiminden sorumlu olduğu İstanbul’daki V Mall İstanbul ve V Metroway projeleri ise inşaat aşamasındadır. Türkiye’de 23, Avrupa’da 55 yılı aşkın tecrübesi ile ECE, projeye özel sunduğu hizmetleri, yenilikçi konseptleri, güçlü mağaza ve marka karması, profesyonel yaklaşım ve uzmanlığı, müşteri odaklı stratejisi ve yüksek performans bilinirliği ile perakende sektörünün geleceğine yatırım yapmaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx