Yangın çıkaran ihmaller için aldırış eden yok

Posted by

Muğla’nın kimi ilçelerinde orman içine açılan mutfak bacasıyla başlayan yangına karşın bacanın iptal edilmemesi, bir aydan bu yana güç nakil çizgilerinin birbirine sürtünerek ark yaparak havai fişek üzere patlamasına seyirci kalınması vatandaşı zahmetten çıkardı.

Muğla’nın Ula ilçesi Akyaka Mahallesi’nde İskele mevkiinde bir otelin ormanlık alanın içine konulan bir otelin mutfak bacasından çıkan yangın söndürülmesine karşın bacanın kaldırılmadığı ortaya çıktı.

Yangına karşın bacanın ortadan kaldırılmadığını, ormanın içine jeneratör konulduğunu gözlemleyen vatandaşlar mevzuyu SÖZCÜ ihbar sınırına intikal ettirdi. Marmaris ilçesi Selimiye Mahallesi’nde de güç nakil tellerinin birbirine sürtmesi sonucu meydana gelen kıvılcımların bir aydan bu yana çözülemediği ihbarı yapıldı.

“ALDIRIŞ EDEN YOK, ORMAN YANGINI ÇIKABİLİR”

Ula ilçesi Akyaka Mahallesi’nden hassas bir vatandaş fotoğraf ve görüntü çekerek 24 Temmuz tarihinde SÖZCÜ ihbar sınırına gönderdiği açıklamada şunları söyledi:

“Bugün 21 Temmuz. Akyaka’da İskele Otel gerisi. Dün burada yangın çıktı. Mutfağın ateş borusu otların içinde. Dün buraya itfaiye ve jandarma geldi fakat burada hala faaliyet devam ediyor. Ayrıyeten ormanın içinde jeneratör de kurulmuş. Ayrıyeten buraya hurdalığı da atmışlar, çıra üzere. Buraya birisi bir sigara atsa orman çabucak tabanında. Bina ile orman ortası 5 metre. Bunlar faaliyetlerine hala devam ediyor. Hiç değilse kuru otlar kazınsa bir tahlil bile olabilir. Bunlar tahminen AKP’lidir de bir şey yapılmıyor, bilmiyorum artık.”

Bu ortada hususla ilgili bölgeyle ilgili jandarma gruplarının bahse el koyarak gerekli süreçleri başlattığı da edinilen bilgiler ortasında.

“BİR AYDIR KİMSE BİR ŞEY YAPMIYOR”

Muğla’nın Marmaris ilçesi Selimiye Mahallesi’nde güç nakil tellerinin birbirine sürtmesi sonucu meydana gelen kıvılcımların bir aydan bu yana çözülemediği ihbarı da Marmaris Memleket Partisi yöneticilerinden geldi.

Yönetici tüm basın ve medya kuruluşlarına, “Bu yazdıklarımın parti ile alakası yok. Vatandaş olarak yazıyorum. Bir aydır Selimiye’de yaşanan bir elektrik faciası var. Cami bölgesindeki bütün teller akşam saatlerinde birbirine çarparak havai fişek formunda patlayarak etrafta tehlike yaratıyor.

Video da çektim lakin kısa oldu. Olağanda bu patlamalar 10-15 saniye sürüyor. Herkes bu esnada kaçıyor. Yani tepenizde elektrik telleri birbirine çarparak her yere kıvılcım attırıyor. İnsanların halini siz düşünün. Tekraren şikayet edildi lakin hala daha bir aydır tahlil bulmadılar. Yalnızca gelip anlık kelamda tamir ediyorlar, sonraki gün, hatta artık sonraki gün değil tamirattan yarım saat sonra tekrar birebir şeyler meydana geliyor” açıklaması gönderildi.

Öte yandan Aydem yetkilileri ise mevzuyla ilgilendiklerini gerekli basın açıklamasının da yapılacağını söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.