ÜLKELERİN EN İLGİNÇ GELENEKLERİ

ÜLKELERİN EN İLGİNÇ GELENEKLERİ

ÜLKELERİN EN İLGİNÇ GELENEKLERİ

Her ülkenin kendine göre ilginç gelenekleri olsa da bazı ülkeler bu konuda daha da ilginç geleneklere sahiplerdir. Ülkelerin en ilginç gelenekleri hakkında bilgi sahibi olmak, seyahat yapacağımız zamanlarda bizim için ek bilgi olacaktır. Gideceğimiz ülkelerin en ilginç gelenekleri ziyaret edilmeden önce öğrenilirse, daha rahat yaşam koşulları altında tatilimizi yapmış oluruz. Şimdi en ilginç geleneklere sahip olan ülkelere bakalım.

Hindistan’ın İlginç Gelenekleri

Hindistan için bir tatil programı ayarlıyorsan, iki elini de ülkenin geleneklerine göre kullanmalısın. Çünkü Hindistan’da sağ ve sol elin işlevleri farklıdır. Hindistan’da yemekler sağ el ile yenirse, daha lezzetli olacağına inanıyorlar aksi taktirde sol el ile yemek yersen farklı bakışlara maruz kalırsın çünkü onlara göre sol el kendini temizlemek için kullanılır.

Hindistan’ın İlginç Gelenekleri

Güney Kore’nin İlginç Gelenekleri

Güney Kore’de sunulan yemeği yemeyeceksen eğer, yemek çubuklarını kase içine batırılmış bir şekilde bırakman saygısızlık olarak kabul edilir. Bunun sebebi, Güney Kore’de ölüleri onurlandırmak için yakılan tütsüyü anımsattığından dolayı buna tepki gösterirler.

Güney Kore Gelenekleri

Nikaragua Gelenekleri

Nikaragualılar, bir yeri, bir kişiye veya bir şeyi işaret etmek istediklerinde işaret parmaklarını kullanmazlar. Bunun yerine dudaklarını büzerek işaret etmek istedikleri şeye doğru kafalarını çevirip büzülen dudaklarıyla işaret ederler.

Nikaragua Gelenekleri

Bulgaristan Gelenekleri

Bulgaristan’da bir şeyi onaylamayı ve reddetmeyi bilmezsen yanlış anlaşılabilirsin. Çünkü Bulgaristan’da bu gelenek biraz farklıdır. Eğer bir olayı onaylıyor isen kafanı sağa ve sola sallanman gerekiyor fakat olayı onaylamıyor, kabul etmiyorsan kafanı aşağı ve yukarı doğru sallaman gerekir.

Bulgaristan Gelenekleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*