Thodex’ten sonra ikinci vurgun: Yöneticiler ortadan kayboldu

Kripto parada Thodex’in akabinde bir vurgun daha yapıldı.

HUMEX isimli kripto para borsasında hesap çekim süreçleri bir anda kapatıldı. Şirket kurucuları ve yöneticileri  ortadan kayboldu.

Mağdur yatırımcı, “Olağanda akşamları karları çekebiliyorduk. Baktım akşam kar yatmış ancak çekme sürecini yapamıyorum. Modül kesim olmakla birlikte 12 bin Dolar kadar yatırmıştık maalesef” dedi.

Hürriyet’in aktardığı habere nazaran, kısa müddet evvel Türkiye’de faaliyete geçen yabancı sermayeli HUMEX isimli kripto para borsası, yüksek kar marjı vaat ederek günden güne kullanıcı sayısını artırdı.

100 BİN TL SERMAYELERİ ÇIKTI

Avukat Mehmet Tufak Koçak, “Humingbırd teknoloji yatırım şirketi ülkemizde 2021 yılında faaliyete geçmiş bir şirkettir. Yaklaşık yirmi milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye’ye geldiklerini söyleseler de ticaret sicilinden anlıyoruz ki yüz bin Türk lirası kadar bir sermayeleri var” bilgilerini verdi.

PARA ÇEKİM SÜRECİ BİR ANDA DURDURULDU, YÖNETİCİLER DE ORTADAN KAYBOLDU

Platformun kurucusu Franko Çonk Enrikuez‘in ve CEO’su Tank Kaiçe

Mağdur çalışan, “Öğle molasından sonra şirkete döndük arkadaşlarımla birlikte bir gerginlik sezdik. Lakin hiç beklemediğimiz için hala daha olumlu düşünmeye devam ettik. Yaklaşık bir saat kadar bir mühlet geçti ve ondan sonra artık gitmiş olabilecekleri durumunu düşünmeye başladık” diye konuştu.

Avukat Koçak, “2000 – 2500 kadar mağdur kelam bahis. Şirket çalışanlarıyla bir arada 2600 sayısına ulaşmış oluyoruz. Halihazırda şayet yatırımı devam eden varsa şu an para çekmeleri imkansız. Para çekimine kapalı sistem” dedi.

Mağdur yatırımcı, “Bir tanıdık vasıtasıyla duydum açıkçası. Duyduğumda da çok kar elde edebileceğimi düşündüm. Bunun üstüne de kredi çektim. Konut kredisine de girmiştik. Maalesef ki şu an ne bu krediyi ödeyebilecek durumdayım ne de çektiğim konut kredisini ödeyebilecek durumdayım” sözlerine yer verdi.

ŞİRKETİN 75 ÇALIŞANI DA MAĞDUR OLDU

Mağdur çalışan, “Bizler hiçbirimiz maaşımızı almadık. Hiçbir hakkımızı alamadık. Zati maaş gününde gittiler. Hiçbir hakkımız yok şu an. Yani biz de aslında herkes kadar mağduruz” biçiminde konuştu.

Hem yatırımcıların hem de çalışanların şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.