Millet Partisi: Partimizin adının ittifak olarak belirlenmesi ahlaki ve yasal değildir

Millet Partisi Genel Sekreteri Mehmet Ali Küçükgüzel

Küçükgüzel, partililerle birlikte YSK Başkanlığı’na sundukları itiraz dilekçesinin ardından yaptığı açıklamada, “6’lı masanın ittifak adı Millet İttifakı olamaz. Çünkü Millet Partisi kendi adı ve logosu altında tek başına seçimlere giriyor” ifadesini kullandı.

Millet İttifakı’nı oluşturan 6’lı masanın bu ismi benimsemesinin siyasi ahlaka sığmadığını ileri süren Küçükgüzel, şöyle devam etti: “Dünyanın en zengin dillerinden güzel Türkçe’mizde kelime kalmadı mı ki Millet Partisi’nin ön adı olan millet adını ittifakınızda ad olarak kullanıyorsunuz. Siz ad bulamadıysanız bize söyleseydiniz, biz size yakışan bir ad bulurduk.

6’lı masa kendine başka bir ad bulmalıdır. 6’lı masanın, Millet Partisi’nin adını ittifak olarak belirlemesi ahlaki, hukuki, yasal değildir. Nezakete sığmaz, siyasi ahlaka, erdeme aykırıdır. Ayıptır, haksızdır. Kanunlara açıkça aykırıdır. Her partinin ön adları kendine özeldir.

Küçükgüzel, “Bu sebeple Yüksek Seçim Kurulu’na 6’lı masanın ittifak adındaki millet ön adına itiraz başvurumuzu yapıyoruz” diye konuştu. (AA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*