Manavgat’ta 5 yıldızlı otelde yangın: Turistler tahliye edildi

Posted by

Örenşehir Mahallesi’ndeki 5 yıldızlı otelin teknik servisinde saat 4 Temmuz sabaha karşı 05.00 sıralarında trafodan kaynaklı yangın çıktı. Alevler kısa müddette büyüdü, plastik kablolar tutuştu, yükselen dumanlar otelin içine doldu.

Yangın alarmının devreye girmesi ve çalışanın yardımı ile otelde konaklayan bin 700 civarındaki yerli ve yabancı turist, tahliye edildi.

3 KİŞİ DUMANDAN ETKİLENDİ

İhbarla otele Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, jandarma ve sıhhat grupları sevk edildi. Otel çalışanları ile itfaiyenin müdahalesiyle yangın, kısa müddette söndürüldü. Dumandan etkilenen bir güvenlik vazifelisi Alanya’da hastaneye sevk edildi, 2 turiste de oksijen desteği yapıldı.

ULAŞIM TEK ŞERİDE İNDİRİLDİ

Yangın nedeniyle otelin çabucak önünden geçen D-400 kara yolunda ulaşım jandarma takımlarınca tek şeride indirilerek sağlandı.

Bu ortada dışarı çıkartılan turistler, otelin bahçesinde ve kıyıda toplandı. Otel çalışanları, turistlere yiyecek ve içecek ikram etti. Kimi turistlerin yakınlarıyla telefon görüşmesi yaptığı görüldü.

Yangını haber alan cins şirketleri, öteki otellere gitmek isteyen turistler için otele rehber ve servis takımları gönderdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.