KÖPEKLER HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER

KÖPEKLER HAKKINDA İLGİNÇ BİLGİLER

İnsanlara karşı güvenilir ve sadık olan sevimli dostlarımız köpekler hakkında ilginç bilgiler hem bilgi verici hem de şaşırtıcı nitelikte bilgilerdir. Hayvanlar aleminde köpeklerin yırtıcı cinsleri olsa da bir o kadar evcil yapıda ve sakin olanları da mevcuttur. Özellikle, köpekler kendi sahiplerine karşı oldukça ılımlı ve sevecenlerdir. Köpekler hakkında ilginç bilgiler ırklarının çoğalması nedeni ile son zamanlarda giderek artmaktadır. Mesela; en ilginç olanı köpekler, insanların kanser hastası olduğunu anlayabiliyorlar ve sahipleri yanlarından ayrıldığında, sahiplerinin kendilerini terk ettiğini düşünüyorlar, terk edilmişlik hissine kapılıyorlar. Köpekler hakkında en önemli bilgi; kesinlikle şekerli gıdalar tüketmemeleri gerekir, aksi taktirde gözleri kör olabilir.

Köpeklerin İnsanlara Benzeyen İlginç Özellikleri

Sevimli dostlarımız köpeklerin, insanlara benzeyen en belirgin özelliklerinden biri, bir kişinin ruh halini yüz ifadesinden anlayabiliyor olmalarıdır. Köpeklerde, insanlar gibi sevdiği kişilere özlem duygusu hissedebiliyorlar ve en güzel özelliklerden biri de insanlar gibi aşık olabilme duyguları vardır. Üzüldükleri ve terk edildikleri zaman biz insanlar gibi köpeklerde bunalıma girebiliyorlar. Köpeklerin zekası, 2 yaşında ki bir çocuğun zeka seviyesine eşdeğerdir.

Köpek Cinslerinin İlginç Özellikleri

Dalmaçyalı köpek cinsi, doğuştan beyaz ve tek renk olarak dünyaya gelirler, zamanla lekeleri oluşur ve bu oluşan lekeler genişler.

Basenji cinsine sahip köpekler, tek havlamayan köpek cinsidir. Fakat zaman zaman uluma sesine benzer sesler çıkarabilirler.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ankara eskort