Kızılay sel felaketine müdahale etmek için alana indi

Posted by

Turuncu düzey alarm koduyla afet işçileri ve gönüllülerini acil olarak ağır yağış ihtarları sonrası sel ve su baskınından etkilenen bölgelerde görevlendiren Kızılay, beslenme ve barınma muhtaçlıklarını karşılamak için faaliyetlerine başladı.

Meteoroloji’nin art geriye yaptığı ağır yağış ihtarlarının akabinde Batı Karadeniz başta olmak üzere ülke genelinde sel ve su baskınları yaşanmaya başladı. Bilhassa Bartın, Kastamonu, Sinop, Zonguldak ve Karabük’ün merkez ve ilçelerinde yağış ve su baskınlarından etkilenen vatandaşlara ulaşmak için gruplarını bölgeye seferber eden Kızılay, beslenme ve barınma gereksinimlerini karşılamak için faaliyetlerine tartı vermeye başladı.

Afet Hazırlık, Müdahale ve Uygunlaştırma Takımları ile Ankara ve Düzce Afet Müdahale Merkezleri; Bartın, Karabük, Sinop, Kastamonu Şubeleri ve Gökçebey, İnebolu Temsilciliklerinden görevlendirilen 100’den fazla işçi ve istekli ile müdahale çalışmalarını sürdüren Kızılay, sabah, öğlen, akşam ve gece beslenme hizmetine devam ediyor. Barınma takviyesi de veren Kızılay, battaniye, nevresim, yastık ve giysi gereksinimi olan vatandaşlar için çalışmalarını yürütüyor. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.