Kayısı çekirdeği yağı cilde faydaları

Kayısı çekirdeği yağı cilde faydaları

Posted by

Kayısı çekirdeği yağının kozmetik alanlarda da kullanımı oldukça önemlidir. Konunun uzmanları tarafından onaylanan bir faydası daha vardır. Kayısı çekirdeği yağının cildi temizleme özelliğine sahip olduğunu ifade etmişlerdir. Cilt sağlığı için canla başla çalışan uzmanlar, kayısı çekirdeğinin bu durumu karşılayabilecek güçte olduğunu söylemişlerdir.

Kayısı çekirdeği yağı cilde faydaları ile sizi yeniden doğmuş hissine ulaştıracaktır. Kayısı Çekirdeği Yağı Cilde Faydaları – Kayısı Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Uygulanır ve Faydaları Neler? sorularının yanıtlarını sizler için derledik. İşte cevaplar sizlerle…

Kayısı Çekirdeği Yağı Cilde Faydaları

Kayısı Çekirdeği Yağı Cilde Nasıl Uygulanır?

Kayısı çekirdeği cilde oldukça faydalı bir ürün olarak bilinir. Fakat yanlış kullanım sonucu tamamen yağ bir ürün olduğu için ciltte yağlanma veya küçük bezeler oluşturmaya sebep olabilir. Kayısı çekirdeği yağı ciltte nasıl kullanılır sorularına yanıt olarak uzmanların önerdiği bir kullanım şekli vardır. Bu kullanım şekli ise; cilde doğrudan temas etmemesi gerekir. Cildin ihtiyacına göre bir pamuk üzerine birkaç damla sıkılarak temiz cilde sürülür. Bir başka kullanım şekli ise dermatolog onaylı yağsız bakım ürünlerinin içerisine birkaç damla ilave edilerek günlük bakımının içerisine eklenebilir.

Kayısı Çekirdeği Yağı Cilde Zararları

Kayısı Çekirdeği Yağı Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi?

Kayısı çekirdeği doğru kullanım sonucu sivilceye yatkın cilt tiplerinin sorunlarına derman olabilecek bir üründür. Sivilce sonrası oluşan yaraların tedavisinde veya sivilce izi olan kısımlara düzenli kullanım sonucu maksimim iyileşme sağlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.