İsmailağa Cemaati’nden dışlanıyor mu? Cübbeli Ahmet’ten ‘kaset’ savlarına karşılık

Posted by

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun 23 Haziran’da vefatının akabinde tarikat içinde ‘post’ arbedesi başladı. 

Tartışmanın taraflarından “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’ye dair Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, Kökler Derneği isimli Youtube kanalında açıklamalarda bulunmuştu.

KASET İDDİALARI

Ustaosmanoğlu 4 saatlik yayınında, “Cübbeli Ahmet Mahmut’un ülkeler ortası maceraları. Sinemanın kendisini daha piyasaya sürmedik. Bunlar daha fragman” tabirlerine yer verirken Endonezya’dan bayan konukları geldiğini argüman etti. 

İddialara dair detay paylaşacağını tabir eden Ustaosmanoğlu, “Erkeksen şeyhliğini açıkla, açıkla da görüntülerini patlatalım” dedi.

“İSMAİLAĞA TUTUŞTU”

İsmailağa Cemaati’nde sular durulmazken gazetesi İsmail Saymaz’a konuşan Cübbeli Ahmet, “İsmailağa tutuştu. Bana geliyorlar. Kardeşim, temsilciniz değilim. Hem hiçbir işte yoğum, hem rey hakkım yok. Ondan sonra pislikleri bana temizletiyorsunuz. Ona reddiye, buna reddiye! Bedellerini ödemiş adamım. Daha yapamam. Mahmut Efendi’nin hayatına benzemez. “Yönetin” diyorum. Ben kenardayım. Bu da ‘Şeyhliğini ilan et. Etmezsen kasetler var’ diyor” sözlerini kullandı. 

İSMAİLAĞA’DA DIŞLANIYOR MU?

‘Kaset’ argümanlarına ait ise “Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah’ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım. Pirlik derdim yok lakin güya varmış da kasetler engelliyor imajı veriyor. Ben 28 Şubat’ın cuntasından, FETÖ’den korkmamışım, bundan mı korkacağım?” diyen Cübbeli Ahmet, İsmailağa Cemaati’nden dışladığı söylentilerine ise, “Dışlanayım. Benim için sorun yok. Onlar işi düşüyor. Geliyor, kapımı aşındırıyorlar. Kazan kaynıyor. Dünya kadar aday çıkmaya hazırlanıyor. Hasan Efendi’yi kabul etmeyen var. Hepsi benden yardım isteyecek. İstiyorlar da zati. Ancak Sadettin bu türlü konuşurken, sen reaksiyon vermiyorsan, ben ne yapayım? İsmailağa niçin sessiz? Ben rolümün arttığını hissediyorum. Bana 20 defa telefon ediyorlar. Mecburlar. Cemaatin yüzde 80-90’ını ben tanıtmışım. Halk bana bakar. Diyorum ki, bu iş düzgün gitgide destekleyeceğim. FETÖ, dinlerarası diyalog, İBDA işleri girerse yokum” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.