İran İhtilal Muhafızları ve İslami Cihad Hareketi kumandanları görüştü

Posted by

İran devlet televizyonunun haberine nazaran, Tümgeneral Selami, başşehir Tahran’da İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Nahhale ile görüştü.

Görüşmede, İsrail’in Filistinlilere yönelik ataklarının akabinde Filistin’deki direniş kümelerinin ortak hareket etmesinden şad olduklarını söyleyen Selami, “Kudüs’ü özgürleştirmek için çalışıyorlar ve Filistin ulusunun haklarını savunuyorlar. Biz de sonuna kadar yanınızdayız. Filistin ve Filistinliler yalnız olmadıklarını bilsin. Siyonistler, işledikleri son cürümler için diğer bir ağır bedel ödeyecektir.” tabirini kullandı.

İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Nahhale de “Direnişe devam edeceğiz ve öbür Filistinli direniş kümelerinin iş birliği sayesinde çok uygun durumdayız. Siyonist rejimin rastgele bir saldırganlığına tam vaktinde karşılık verebilecek güçteyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

İSRAİL, GAZZE ŞERİDİ’Nİ VURDU

İsrail ordusu, dün, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde İslami Cihad Hareketine ilişkin merkezleri vurmuştu.

Filistin Sıhhat Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği ataklarda ortalarında 5 yaşında bir çocuğun ve 23 yaşındaki bir bayanın da bulunduğu 12 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 84 kişinin yaralandığı aktarılmıştı.

İslami Cihad Hareketi Sözcüsü Davud Şihab da Al Jazeera televizyon kanalına yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze’ye yönelik akınında hareketin önde gelen isimlerinden Teysir el-Caberi’nin ömrünü yitirdiğini duyurmuştu.

Saldırının akabinde Gazze’deki Filistin direniş kümelerinin askeri kanatları, İsrail’in akınlarına karşılık Gazze Şeridi’nin etrafı, Tel Aviv ve merkezdeki kentlere roket atakları düzenlemişti.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.