HAYVANLAR ALEMİ HAKKINDA ŞAŞIRTICI BİLGİLER

Hayvanlar alemi hakkında ilginç bilgiler, sevimli dostlarımız hakkında bize bilmediğimiz bilgileri öğretmesi dolayısıyla oldukça faydalı bilgilerdir. Hayvanlar alemi hakkında ilginç bilgiler, her hayvanın kendi türüne ait bilgileri içermektedir. Bu bilgilere örnek verecek olursak; kaplumbağaların makatlarından nefes alabildikleri en ilginç bilgiler arasındadır.

Kuzey Atlantikte ki Martılar Hakkında İlginç Bilgiler

Kuzey Atlantikte yaşayan martılar, tek eşli canlılar arasındadır. Evlerini ise uçurum kenarına yaparak sahiplendiği martı ile orada yaşamaktadırlar.

Yunus Balıklarının İnsanlara Benzeyen Özelliği Nedir?

Yunus balıklarının, insanlara benzeyen en belirgin özelliklerinden biri isimleridir. Yunus balıklarının, insanlarda olduğu gibi birer isimleri vardır.

Sincaplar Hakkında İlginç Bilgiler

Sincaplar, yemek için topladıkları meşe palamutlarını kaybolmasınlar diye toprağın altına gömerler ve gömdükleri yerleri unuttukları için sincaplar sayesinde her yıl binlerce ağaç yetişmektedir.

Su Samurları Neden El Ele Uyurlar?

Su samurlarının el ele uyuması hayvanlar aleminde, en dikkat çeken konulardan biridir. Su samurlarının ele ele uyuma sebepleri; birbirlerinden ayrı düşmemek için olsa da el ele uyumlarının esas nedeni akıntıya kapılmamak içindir.

Filler Neden Sıçrayamazlar?

Filler, kendi gövdelerinin ağırlığı nedeni ile sıçrayamayan hayvanlardır. Bacak kasları kendilerini havaya doğru çekebilecek kadar gelişmiş kaslar değildir.

Kunduzlar Neden Ağaç Kemirirler?

Kunduzlar esasında ağaç kemirmezler, dişlerinin sürekli uzaması sebebi ile ağaçları dişlerinin uzamaması için törpü olarak kullanırlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*