Hangi bölümlerden mezun olanlar en hızlı iş bulabiliyor?

Posted by

Kariyer.net CEO’su Fatih Uysal, iş hayatındaki değişen trendleri ve yeni dönem kariyer fırsatlarını Ekonomist Dergisi’ne anlattı…

Uysal, Günümüzde hangi yetkinlikler öne çıkıyor? İş arayanlara önerileriniz nelerdir? Mezunları en hızlı iş bulan üniversitelerden ve bölümlerden bahsedebilir misiniz? sorularını da yanıtladı. Uysal, “Bakıldığı zaman özellikle bilişimle ilgili bölümlerin iş bulmada çok daha hızlı olduğunu görebiliyoruz. Birinci sırada matematik mühendisliği var” diyor.

Uysal, “Pandemi hepimize şunu gösterdi: Öğrendiklerimizi unutup yeniden öğrenebilmemiz gerekiyor. Bu liderler için de geçerli, çalışanlar için de geçerli. Çünkü özellikle uzaktan çalışma, hibrit çalışma gibi modellerde farklı kasların sizinle olması lazım. Verimlilik her zaman ön planda. Değişmeyen ne var derseniz verimlilik. Sonuçta çalışanların şirketlerin birinci önceliği verimli olmak. Tabi bu verimlilik değişmedi bir ana amaç olarak. Ama verimliliğe ulaşmada eskiden ofisten çalışırken şimdi hibrit ve uzaktan çalışma modelleri hakim. Dolayısıyla en büyük beklenti çalışanların da liderlerin de evden çalışırken aynı verimliliği tutabilmeleri, aynı disipline sahip olabilmeleri…” diyor.

Uysal’ın mezunları daha hızlı iş bulabilen bölümlere ilişkin açıklamaları ve diğer yorumları şöyle:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.