Girit Adası'nda 6.5 büyüklüğünde deprem!

Girit Adası’nda 6.5 büyüklüğünde deprem!

Posted by

Son dakika bilgilerine göre, Reuters haber ajansı, Yunanistan’ın Girit Adası’nda 6.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini aktardı.

Reuters’ın Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi’nden alıntıladığı haberine göre, Yunanistan’ın Girit Adası’nda 6.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Atina Jeodinamik Enstitüsü, yerel saatle 09.17’deki sarsıntının yerin 10 kilometre derinliğinde meydana geldiğini belirtti.

Merkez üssü Girit’in güneyindeki Arvis bölgesi olan depremin tüm adada hissedildiği aktarıldı.

Sarsıntıda can veya mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Habertürk TV Atina Muhabiri Taki Berberakis, depremin denizde değil karada meydana geldiğini söyledi. Büyük bir hasar bilgisinin henüz gelmediğini söyleyen Berberakis, “Tüm okulların denetlendiğini ve bir sıkıntı olmadığı ifade edildi. Depremin meydana geldiği bölgeye yakın köylerde bazı evlerin yıkıldığı ve 2 kişinin mahsur kaldığı söyleniyor. Deprem uzmanları arka arkaya çok artçı olacak uyarısında bulundu. Yunan Sismoloji Merkezi depremin 5.7 büyüklüğünde olduğunu duyurdu.” dedi.

Öte yandan AFAD, saat 09.17’de Ege Denizi’nde 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Kandilli Rasathanesi de depremin 6 büyüklüğünü olduğunu açıkladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.