Gelen son bilgiler, Apple’ı iPhone 14 Plus konusunda fazlasıyla rahatlatacak

iPhone 14 serisinin, geçen Eylül ayında piyasaya çıkışının üzerinden neredeyse yarım yıl geçti. Her büyük amiral gemisi lansmanında olduğu gibi, özellikle iPhone 13 mini’nin iPhone 14 Plus ile değiştirilme kararı konusunda bir dereceye kadar tartışmalar oldu. Peki Cupertino şirketi doğru kararları mı verdi? Görünüşe göre, cevap ‘evet’. Display Supply Chain Consultants (DSCC) tarafından yapılan son bir rapor, farklı modellerin göreceli ticari başarısını ölçmemize yardımcı olabilecek iPhone 14 serisi için panel sevkiyatlarına ışık tutuyor. Sonuçlar oldukça ilginç.

Öncelikle, iPhone 14 serisi, bir önceki modele göre %2’lik bir yıllık artışla biraz daha popüler hale geldi. İkinci olarak ve biraz şaşırtıcı olmayan bir şekilde, sonuçlar bize Pro iPhone modellerinin standart olanları geride bırakmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu, önceki yıllardan gelen trendi pekiştiriyor.

Gelen son bilgiler, Apple’ı iPhone 14 Plus konusunda fazlasıyla rahatlatacak

Ayrıca, rapor, Apple’ın bu yılki ürün yelpazesinden elde edilen gelirin muhtemelen daha yüksek olduğunu açıklıyor, çünkü şirket daha yüksek segment modelleri daha fazla satıyor ve bunun karşılığında daha düşük segment olanlardan ödün veriyor. Standart modelinin satışları %36 azalırken, Pro ve Pro Max‘in satışları sırasıyla %22 ve %23 arttı.

Belki de en ilginç olanı, iPhone 14 Plus için yapılan ekran sevkiyatlarının, iPhone 13 mini için yapılan sevkiyatlara göre %59 artmış olmasıdır. Bu, “mini vs. Plus” tartışmasını bir kez ve herkes için sona erdiriyor. Bununla birlikte, iPhone 14 Plus hala en az popüler iPhone 14 modeli olarak kalmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir