Fransız bakana tecavüz suçlaması

Fransa’da 2 bayan, yeni atanan fizikî engelli Dayanışma, Özerklik ve Engelli Bireyler Bakanı Damien Abad’in kendilerine tecavüz ettiğini argüman etti.

Fransa’da geçtiğimiz hafta kurulan yeni hükümette Dayanışma, Özerklik ve Engelli Bireyler Bakanı olarak atanan Damien Abad hakkında tecavüz argümanları ortaya atıldı. Bir Fransız haber sitesine röportaj veren iki bayan, 2010 ve 2011 yıllarında Abad’ın kendilerini cinsel ilgiye zorladığını sav etti. Sitede yer alan haberde bayanlardan birinin 2017 yılında Abad hakkında polise şikayette bulunduğu ve lakin kanıt yetersizliği nedeniyle evrakın rastgele bir süreç yapılmadan kapatıldığı belirtildi.

‘FİZİKSEL MANİM NEDENİYLE İMKANSIZ’

Fransız Bakan Abad, bayanlara tecavüz ettiğine ait haberleri yalandı. Abad tezlere ait yaptığı açıklamada, “Hakkımdaki cinsel şiddet suçlamalarını şiddetle reddediyorum. Hayatım boyunca yaşadığım tüm münasebetler her vakit karşılıklı istek ile gerçeklemiştir” dedi. Fizikî engelli olan Abad, Artrogripozis isimli rahatsızlığı nedeniyle, cinsel akında bulunmasının imkansız olduğunu ve karşılıklı istek olmadan cinsel alaka yaşamasının mümkün olamayacağını tabir etti.

Fransa’da 24 Nisan’da yine seçilen Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un başbakanlık vazifesine getirdiği Elisabeth Borne, geçtiğimiz Cuma günü yeni kabineyi sunmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.