Erol Bulut: Gidecek ve gelecek olanlar isimler var

Posted by

Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, transfer için ağır uğraş sarf ettiklerini belirtirken, “Bizi amaca ulaştırabilecek futbolcuları seçip, lige o biçimde başlamak istiyoruz. Gidecek ve gelecek olan isimler var” dedi.

Yeni dönem öncesinde Bolu’da kamp yapan Gaziantep FK’da Teknik Yönetici Erol Bulut, açıklamalarda bulundu.

Transfer çalışmalarının devam ettiğini söz eden Erol Bulut, “Bu devir, her ekip üzere biz de transferler için ağır gayret sarf ediyoruz. Transfer komitemiz tespit edilen atletleri transfer etmeye çalışıyor. Ortamıza katılacak futbolcularla daha düzgün bir düzeye geleceğiz. Şu an birinci kamp devri için Bolu’dayız. Dört hazırlık maçı oynadık. Önümüzde oynayacağımız 5 hazırlık maçı var. Daha güzele gitmemiz gerekiyor. Bunların hazırlıklarını yapıyoruz. Gidecek futbolcular olacak. En düzgün biçimde Gaziantep FK’yı temsil edecek, istediğimiz maksada ulaştırabilecek futbolcuları seçip, lige o halde başlamak istiyoruz” formunda konuştu.

“GİDECEK VE GELECEK OLAN İSİMLER VAR”

Takımdan ayrılacak ve kadroya dahil olacak isimler olduğunu söz eden deneyimli teknik adam, “Gelen ve giden oyuncular var. Ayrıyeten gidecek ve gelecek olan isimler var. Bu isimlerin hem genç olanı hem de deneyimli olanı var. Yatırım için futbolcular da takımımızda dahil ettik. Deneyimli isimler de ortamıza katılacak. Âlâ bir karışım kurmaya çalışıyoruz. Dediğim üzere inşallah dönem başlangıcında transferlerimizi yapmış olup, düzgün hazırlıkla birlikte lige yeterli başlangıç yaparız” diye konuştu.

“SENEDE 2, 3 KİŞİ ÇIKINCA GENÇ OYUNCU YETİŞTİ DİYE SEVİNİYORUZ”

Altyapıdan oyuncu çıkmamasının yabancı kuralıyla ilgili bir durum olmadığına dikkat çeken Erol Bulut, şöyle konuştu:

“Ben yabancı kuralının hür olması gerektiğini düşünüyorum. Bunu her vakit söyledim, savunmaya da devam edeceğim. Biz ligimizde, genç oyuncuları yetiştiremiyoruz, bu genç oyuncular oynayamıyor diye yorumlanıyor. Genç futbolcu konusu, büsbütün altyapıyla ilgili. Altyapıdan genç isimlerin gelmesi için, altyapı hocalarının daha âlâ ve eğitimli olması lazım. Hocaların gençleri yönlendirmeleri, daha düzgün hazırlayıp A kadroya göndermeleri gerekiyor. Yani husus oyuncuyu U19’dan aldım, direkt oynatmaya başladım, değil. Futbolcuların hazır biçimde üst geliyor olmaları lazım. Bu da şu an bakıldığında ülkemizde tam manasıyla yok. Birkaç kadro, futbolcu hariç. Senede 2, 3 kişi çıkınca genç oyuncu yetişti diye seviniyoruz. Fakat bu kâfi değil. Daha çok üretmemiz lazım.”

“DAHA TEMPOLU BİR LİG OLSUN”

Süper Lig’de 2022-23 dönemine Sivasspor deplasmanında başlayacaklarını belirten Bulut, “Kazasız, belasız bir lig olmasını diliyorum. Daha az kusur yapılan, daha tempolu bir lig olsun. Dönemi Sivas’ta açacağız. Onlar da güzel bir takım. 3 dönemdir Türkiye’yi Avrupa’da temsil ediyorlar. Sıkıntı bir deplasman. Biz hazırlıklarımızı ona nazaran gerçekleştireceğiz. Yeterli bir kura çektiğimizi söyleyebilirim. Hazırlığımızı güzel yapacağız. Gaziantep FK ismine da iyi bir lig olmasını diliyorum” sözlerini kullandı.

“BU HOŞ BİR BAŞLANGIÇ”

Türkiye Futbol Federasyonu yeni idaresinin yabancı oyuncu kuralı konusunda değişiklğe gittiğini ve bu değişikliğin düzgün bir başlangıç olduğunu belirten Bulut, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Türkiye’ye daima yaşlı oyuncular geliyor deniliyor. 34, 35 yaşında futbolcular alınıyor. Deneyimli isimler de alınması gerekiyor. Bir kriter getireceksek mesela 32 yaş üstü kısıtlı bir sayıda getirebilirsiniz. Gençlere yönelik, 24 yaş altı sayısını arttırabilirsiniz. Bunu federasyonumuz yapmaya çalışıyor. İnşallah önümüzdeki yıllar, daha uyguna gitmesini umut ediyorum. Bu dönem 14 yabancı dışında, ulusal ekipte oynamış 21 yaş altı 3 futbolcu daha bulundurabiliyorsunuz. Bu hoş bir başlangıç. Önümüzdeki yıllar bu daha da geliştirilebilir.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.