Erdoğan’dan bakanlara ikaz: Milletvekillerinin görüşme taleplerini ciddiye alacaksınız

AK Partili milletvekillerinin, bilhassa dışarıdan atanan bakanlarla diyalog kuramadıklarını parti idaresine bildirdiği aktarıldı. Bahsin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletildiği, kabine toplantısında bakanların uyarıldığı belirtildi.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun aktardığına nazaran, dışarıdan atanan bakanlarla milletvekillerinin diyaloglarının kesildiği, vekillerin yurttaşların meşakkatlerini bakanlara iletmekte zorluk çektiği” konuşuluyordu. Bu tartışma, AK Parti’nin Ankara Kızılcahamam kampında milletvekillerinden gelen tenkitler karşısında ‘sert üslup kullanan’ Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile yine alevlendi. AK Partili milletvekilleri, Özer’in tavrını, parti idaresine iletti.

Erdoğan’ın, kabine toplantısında bakanlara, “Milletvekillerinin görüşme taleplerini ciddiye alacaksınız. Telefonlarına çıkacaksınız ve tekliflerini dikkate alacaksınız. İcraatlarla ilgili tenkit ve tekliflere de karşılık verecek ve ortanıza uzaklık koymayacaksınız” ikazında bulunduğu öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.