Elon Musk Twitter’da Bazı Hesaplara Mavi Tikini Geri Verecek!

Twitter’ın abonelik sisteminin ardından kaybolan mavi tikli -onaylı hesapların- tartışması henüz son bulmadı. Anlaşılan Elon Musk’da bu konuda kararsız. Yeni aldığı karar ile bazı hesapların mavi tikini geri vermeye hazırlanıyor. Peki, o hesaplar hangileri olacak? Kimlere mavi tik geliyor? Gelin, birlikte bakalım…

Twitter abonelik sisteminin ardından kaybolan mavi tikli hesaplar epey üzüldü.

“Mavi tik” tartışması henüz son bulmamışken Elon Musk da kararsız olduğunu gösterecek yeni bir adım attı.

Twitter, mavi onay işaretine sahip tüm hesaplardan onay işaretini kaldırmasının ardından Musk’ın ünlü birkaç Twitter kullanıcısının hesabına onay işareti verdiği ortaya çıktı.

Bu da akıllara “Acaba?” sorusunu getirdi. Nitekim Rolling Stone’un bildirdiği üzere Twitter, bir milyondan fazla takipçisi olan birçok hesap için mavi onay işaretini geri getirdiği belirlendi.

Para ödemese de mavi tiki yerinde duran bir isim de Yüzüklerin Efendisi ve X-Men oyuncusu Ian McKellen oldu.

Vedat Milor da Musk için ““Bu adam her şeyi düşünmeden yapıyor. İki gün sonra tekrar değiştiriyor. Bunun yaptığı roketle Mars’a filan gidilmez. O düzeltmeleri yapana kadar yolda patlar” yazdı.

8 dolar (yaklaşık 155 TL) olan abonelik tutarı ödemeyenlerin hesabı 20 Nisan’dan itibaren kaldırılmaya başlanmıştı. Ancak Musk, 1 milyondan fazla takipçisi olan kullanıcıların mavini tikini geri vermeye karar verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*