Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyaret kapsamında, Bosna Hersek’teki görüşmelerinin ardından Karadağ’a geçti. Burada mevkiidaşı Karadağ Cumhurbaşkanı Milo Cukanoviç ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan basın toplantısında şunları söyledi:

“Antalya’daki forumda Sayın Cumhurbaşkanı’na söz vermiştim. Bu sözümü yerine getirdim. Kendisine şükranlarımı sunuyorum. Karadağ’ın kültür başkenti Çetinye’de bulunmaktan bahtiyarlık duyuyorum. Türkiye, Karadağ’ın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden biri olmuştur. Karadağ’a gönderdiğimiz sağlık yardımları ve vatandaşlarımızın tahliyesinde gösterdiği kolaylıklarla ilişkilerimiz daha da gelişti.

Sayın Cumhurbaşkanıyla 250 milyon dolarlık bir hedef koyduk. Malumunuz Türk sanayisi Karadağ’a en fazla yatırım yapan ilk 10 ülke arasında yer alıyor. Önümüzdeki dönemde de Karadağ’a desteğimizi sürdüreceğiz. Gerek ikili ilişkileri gerekse bölgesel ilişkileri ele aldık. Türkiye ve Karadağ barış ve istikrara ciddi destek sağlıyor. Karadağ’ın Balkanlar’daki barışçıl politikalarını takdirle izliyoruz.

Karadağ’ın NATO üyeliğine de güçlü destek verdik. Sayın Cukanoviç’in iyi bir basketbolcu olduğunu biliyorum. Ben de uzun süre futbol oynadım. İki ülkenin milli takımlarının yapacağı maçlarda iki takıma da başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir