Bella Hadid sağlık durumunu paylaştı! ‘Lütfen vücudunuzu dinleyin’

Filistin kökenli iş insanı Mohamed Hadid’in Hollandalı model Yolanda Hadid ile evliliğinden dünyaya gelen süper model Bella Hadid, geçtiğimiz sene podyumda zayıf görünmek adına yaptığı ‘çılgın bir diyet’ ile duyanları şaşkınlığa uğratmıştı. Blog yazarı Perez Hilton’un iddiasına göre Hadid, daha ince görünebilmek için gün içerisinde sadece iki paket sigara ve iki adet enerji içeceği tüketiyordu.

Bu yoğun modellik günlerinden ve sağlıksız beslenmesinin ardından Bella Hadid, Lyme hastalığı (bir tür kenenin ısırması ile insana geçen bir bakterinin yol açtığı hastalık) yüzünden hastanelik olmuştu. Hadid, kanlı bir şırıngayı paylaşarak test yaptırdığını da göstermişti.

YATAKTAN FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

İş temposuna dayalı yorgunluğundan ve stresinden ötürü kanındaki enfeksiyon derecesinin arttığı söylenen Hadid, hasta yatağından fotoğraflarını da paylaşmıştı. Yayınladığı fotoğraflarda sırtında görülen bantlar ise enfeksiyonun oluşturduğu yüksek derece ateş ve ağrıları hafifletmek için kullanılmıştı.

SOSYAL MEDYA HESABINDA ANLATTI

Sağlık sorunları nedeniyle sık sık zor günler yaşayan 26 yaşındaki model, son olarak takipçileriyle dertleşti. Lyme hastalığına bağlı bağlı komplikasyonlarla boğuşan ünlü isim, yaşadıklarını TikTok hesabından anlattı.

Hadid’in anlattığına göre; geçen yıl kanal tedavisi yaptırdığı ön alt dişlerinden birinin altında bir enfeksiyon oluştu ve bu enfeksiyon tüm çenesini etkilemeye başladı.

“LÜTFEN VÜCUDUNUZU DİNLEYİN”

“Kalbimin derinliklerinden sanki bu dişimin çekilmesi gerektiğini hissediyorum. Böylece geri kalanları kurtarabiliriz” diyen Bella, takipçilerine şöyle seslendi:

Lütfen, lütfen vücudunuzu dinleyin arkadaşlar. Benim yaşadıklarım, Lyme hastalığının alevlendiğini gösteriyor. Bu hastalık, acı çeken yerlere, yani dişime, çeneme, kemiklerime ve sinir sistemime saldırıyor.

“STRES SAĞLIK DURUMUMU ETKİLİYOR”

“İster fiziksel ister zihinsel olsun, vücutta meydana gelen herhangi bir küçük travma Lyme’ın harekete geçmesine sebep olabilir” diyerek durumu açıklayan Hadid, bazen fazla çalışmanın, ya da stres yaşamanın genel sağlık durumunu etkilediğini de sözlerine ekledi.

“HEPİNİZİ GÖRÜYORUM”

“Bazı günler iyiyim, bazı günler ise daha zor” ifadelerini kullanan güzel model, “Neyse kısacası yarın bu dişi çektireceğim ve enfeksiyonu iyileştireceğim. Dişçiye gideceğim için hiç bu kadar heyecanlanmamıştım” diye yazdı ve paylaşımını şu sözlerle bitirdi:

Beni kontrol ettiğiniz için teşekkür ederim, hepinizi görüyorum. Bana şans dileyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir