Amsterdam’da terör örgütü PKK sempatizanları, sandık müşahitlerine saldırdı

Amsterdam’daki Rai Kongre Merkezi’nde sandıkların kapandığı sırada, aralarında Türk vatandaşlığı olmayan kişilerin de yer aldığı bir grup ve Yeşil Sol Parti sandık müşahitleri, Cumhur İttifakı’nın müşahitlerine saldırıda bulundu.

ÖNCE SÖZLÜ SONRA FİZİKİ SALDIRI

Yerel saatle 21.00 sularında, sandıkların kapatılmasından kısa süre önce alanda toplanmaya başlayan terör örgütü PKK sempatizanları, bazı Cumhur İttifakı müşahitlerine yönelik sözlü sataşmanın ardından fiziki saldırıya geçti. Kongre merkezinin özel güvenlik görevlileri olay yerinde asayişi sağlamakta zorlandı.

CUMHUR İTTİFAKI MÜŞAHİTLERİ DIŞARI ÇIKARILDI

Olay yerine gelen çok sayıda polis, saldıran gruba cop ve köpeklerle müdahale etti. Ekipler Cumhur İttifakı müşahitlerini alanın dışına çıkardı, terör örgütü PKK sempatizanlarını ise alandaki dinlenme bölgesine götürdü. Burada, terör örgütü PKK ve elebaşı lehine sloganlar atıldı.

SÜREÇ, ÖNLEMLER ALTINDA TAMAMLANDI

Polis, sandıkların kapatılması, oyların ve zarfların sayılması, çuvallara doldurulması ve mühürlenmesi süreci bitene kadar alanda güvenlik önlemi aldı. Olay yerine çok sayıda polis ve ambulans gelirken saldırıya uğrayan müşahitlere sağlık görevlileri tarafından müdahale edildi.

Kaynak: AA / Selman Aksünger – Güncel

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*