Ameliyatsız Güzel Bir Burun, Tam Size Göre! Nasal Cerrahi Çeşitleri!

Ameliyatsız Güzel Bir Burun, Tam Size Göre! Nasal Cerrahi Çeşitleri!

Nazal kozmetik cerrahi, burun üzerinde yapılan cerrahi bir işlemdir. Genel olarak, kozmetik veya plastik bir ameliyatın algılanan bir yüz anormalliklerini düzeltmesi amaçlanmaktadır. Bununla birlikte, nazal ameliyatlarda cerrahi, solunum problemlerine neden olan yapısal bir problemi tedavi etmenin de faydasını sağlayabilir. Birincil ameliyatlar rinoplasti olarak bilinir ve bu prosedürler açık veya kapalı olarak sınıflandırılabilir. Ek önlemler septoplastiler ve enjeksiyonları içerir.

Nasal Cerrahi Ne Zaman Gerekir?

Nazal kozmetik cerrahi girişiminde bulunan kişilerin burun görünümü ile ilgili çeşitli endişeleri vardır. Burun ameliyatı için yaygın nedenlerden bazıları, burun üzerindeki tümsekleri veya çıkıntıları yok etmek, kemik yapısındaki çarpıklığı düzeltmek veya burnun genel boyutunu azaltmaktır. Her problem türü farklı bir cerrahi yaklaşım gerektirebilir; örneğin, burun estetiği nazal kozmetik cerrahi prosedürleri bir burnun genel boyutuna ve şekline yöneliktir.

Pratisyenler burun deliğini daraltma ve burun ve gözler, dudaklar veya gözler gibi yakındaki parçalar arasındaki boşluğu azaltma veya arttırma gibi teknikleri uygulayabilir. Özel prosedürler sıklıkla hastanın kişisel ihtiyaçlarına, profiline ve tıbbi geçmişine bağlı olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyat Türleri

İki ana rinoplasti ameliyatı türü vardır: açık ve kapalı. Açık bir rinoplasti ameliyatı sırasında, burun deliklerine küçük kesikler yapılır ve cilt, kıkırdak açığa çıkarmak için tekrar soyulur. Öte yandan, kapalı bir rinoplasti, cerrahın burnun dış kısmını kesmediği, ancak sadece burnun içinden çalıştığı zaman gerçekleşir. İkinci yaklaşım iz bırakmaya daha az eğilimli olmakla birlikte, aynı zamanda daha fazla beceri gerektirir ve yalnızca gereken düzeltme miktarı minimum ise uygulanabilir. Prosedürler, hastanın ilk kez bir prosedür yapıp yapmamasına veya tekrarlayan bir hasta olup olmamasına bağlı olarak primer rinoplastiler veya ikincil rinoplastiler olarak da sınıflandırılabilir.

Nazal Kozmetik Cerrahi Türleri

Nazal kozmetik cerrahi türleri daha spesifiktir ve belirli burun alanlarını hedef alır. Burun ortasında burun delikleri arasındaki alan – septum – septoplasti işlemlerinde tedavi edilir, bu nedenle bu disiplinin uzmanları, normal hizada olmayan sapmış bir septuma sahip hastaları görebilir. Ek olarak, yarık deformitesi olan bireyler de bu prosedürlerle tedavi edilebilir. Bu durumlar, burun ve üst dudak arasındaki alanın kozmetik kusurların yanı sıra solunum problemlerine neden olabilecek anormal yarıklara sahip olması ile sonuçlanır. Ayrıca, cilt greftleri doğum lekeleri veya burun etrafındaki diğer anormal cilt koşulları için kullanılabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Cerrahi olmayan nazal prosedürler de mevcuttur ve bunlar tipik olarak çeşitli madde çıkarma veya enjeksiyon seçeneklerini içerir. Bu prosedürler, tıp uzmanı hastanın burnuna bir jel veya başka bir madde enjekte ettiğinde meydana gelir. Geçmişte silikon gibi maddeler yaygın olarak kullanılırken, popüler bir 21. yüzyıl enjeksiyon maddesi poliakrilamid jeldir. Botox enjeksiyonları ayrıca burun da dahil olmak üzere ciltte yaşlanma etkileriyle ve diğer lekeler ile mücadelede yaygın bir araç haline gelmiştir. Burun küçültmesi için bir cerrah liposuction prosedürleri ile yağ dolgusunu kaldırabilir.

Bu çeşitli nazal kozmetik cerrahi prosedürleri genel plastik cerrahlar tarafından veya kulak, burun ve boğaz bölgesi veya çene, yüz ve boyun bölgesinde uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılabilir. Cerrahlar ayrıca postoperatif bakımın yanı sıra tanıya da dahil olabilirler. Hastalar için iyileşme, lifler gibi ek tedavi önlemleri gerektiren uzun süreli bir işlem olabilir. Ancak nasal ya da ameliyatsız burun estetiği fiyatları hemen hemen normal burun estetiğine göre yarı fiyatında olacaktır. 2.000 TL ila 5 bin TL arasında burnunuz istediğiniz gibi görünebilir.

İstanbul burun estetiği kliniğimizden nasal, ameliyatsız burun estetiği ve burun estetiği ile ilgili detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*