Ali İsmail Korkmaz, öldürülmesinin 9’uncu yılında mezarı başında anıldı

Posted by

Eskişehir’de 2 Haziran 2013 tarihinde Seyahat Parkı protestolarında polis ve sivillerin saldırısına uğrayıp tedavi gördüğü hastanede 38 gün sonra vefat eden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, vefatının 9’uncu yılında mezarı başında anıldı. Anma, Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) öncülüğünde, Hatay’ın merkez Antakya ilçesi Ekinci Asri Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında gerçekleştirildi.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığın nazaran, anmaya Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, babası Şahap Korkmaz, ağabeyi Gürkan Korkmaz ile HDP, SYKP, TİP, Sol Parti, TÖP ile Eğitim Sen üye ve yöneticileri katıldı.

‘ONLAR DA BİR GÜN HESAP VERECEK’

Korkmaz’ın mezarına çiçekler bırakılan anmada konuşan Korkmaz ailesi, adalet taleplerini yineledi. Baba Şahap Korkmaz, “Oğlu katledenler enselerinde katil lanetiyle yaşayacaklar, korkarak yaşıyorlar ve onlar da bir gün hesap verecek” dedi. HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, ailelerle dayanışmayı büyüteceklerini tabir etti. Farklı kentlerde ömrünü yitiren Seyahat eylemcilerini anan Hatimoğlulları, “Onları unutursak yüreğimiz kurusun. Onları asla unutmayacağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.