6 yıldır sürüyor: Evrensel’e açılan dava bir sefer daha ertelendi

Posted by

Evrensel’de 2016’da yayımlanan haber nedeniyle TCK 301’den 5 aylık mahpus cezası alan periyodun Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Davet Sarı ve eski imtiyaz sahibi Arif Koşar hakkındaki kararın Yargıtay’dan dönmesi sonrası birinci duruşma dün görüldü.

İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Sarı ve Koşar katılmazken Avukat İhtilal Avcı hazır bulundu. Bozma ilamına uyulmasını talep eden Avcı, Sarı ve Koşar’ın beraatına karar verilmesini istedi. Mahkeme bozma ilamının Arif Koşar’ın şimdiki adresine bildiri edilmesi için davayı 15 Kasım saat 10:40’a erteledi.

6 YILDIR DEVAM EDİYOR

Evrensel’de 15 Mart 2016’da yayımlanan “Polis Nusaybin’de halkı taradı: 3 yaralı” başlıklı haber nedeniyle TCK 301. unsurdan dava açılmış, 6 Haziran 2017’de görülen karar duruşmasında, o devir Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olan Davet Sarı ve o devir imtiyaz sahibi olan Arif Koşar hakkında “devletin askeri yahut emniyet teşkilatını aşağılamak” suçlamasıyla 5’er ay mahpus cezası verilmişti.

İstinaf mahkemesinde onanan karar Yargıtaya taşınmıştı. Yargıtay ise oy birliği ile kararın bozulmasına ve belgenin İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesine gönderilmesine karar vermişti. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.